Temps a Astún-Candanchú en directe
Tot esquiador que es preï sap com n'és d'important consultar la previsió meteorològica a Astún-Candanchú abans de planificar un viatge a la neu. En aquest apartat tindràs tota la informació actualitzada, diàriament, de les temperatures, vents, cotes de neu, etc. Fes una ullada al temps a Astún-Candanchú.
Previsió meteorològica Astún
Temp. Cim
min (ºC)
max (ºC)
Temp. Base
min (ºC)
max (ºC)
Sens. Térm.
cim (ºC)
base (ºC)
ISO 0º
(m)
Cota Neu
(m)
Visibilitat
min
max
Vent Cim
direcció
vel. (km/h)
ratxa (km/h)
Vent Base
direcció
vel. (km/h)
ratxa (km/h)
Precip. Cim
mm
Precip. Base
mm
Neu Cim
cm
Neu Base
cm
Dimecres 13
1-7h
-3
0
0
1
-9
-5
1849
1600
Baixa
Baixa
32
36
22
40
0.3
0.2
0.2
0.2
7-13h
-2
0
2
3
-8
-3
1948
1700
Baixa
Baixa
32
40
25
43
1.1
0.9
0.9
0.6
13-19h
0
2
2
7
-5
0
2094
1800
Baixa
Bona
25
32
22
36
0.6
0.5
0.4
-
19-1h
0
1
-2
1
-6
-5
1824
-
Baixa
Baixa
29
32
14
25
-
-
-
-
Dijous 14
1-7h
-3
-1
-2
0
-10
-5
1622
-
Baixa
Bona
36
40
14
36
-
-
-
-
7-13h
-3
-3
0
2
-12
-5
1844
1500
Baixa
Baixa
43
47
29
50
3.2
2.7
2.6
1.7
13-19h
-4
-3
1
2
-12
-4
1842
1500
Baixa
Mitja
36
40
25
43
3.3
2.8
2.7
1.8
19-1h
-5
-4
0
0
-14
-6
1661
1400
Baixa
Mitja
43
50
25
61
5.1
4.3
4.2
2.9
Divendres 15
1-7h
-6
-4
0
0
-14
-6
1622
1300
Baixa
Baixa
43
47
25
54
8.9
7.6
7.4
5.7
7-13h
-6
-4
-1
1
-13
-6
1642
1300
Baixa
Bona
32
40
22
40
4.9
4.2
4.2
2.8
13-19h
-5
-5
0
1
-13
-5
1673
1400
Baixa
Bona
32
40
25
40
1.9
1.6
1.6
1
19-1h
-6
-5
0
0
-14
-6
1575
1300
Baixa
Baixa
36
36
25
43
2.5
2.2
2.2
1.6
Dissabte 16
1-7h
-6
-5
0
0
-14
-6
1562
1300
Baixa
Baixa
36
40
25
43
6.9
5.8
5.8
4.5
7-13h
-6
-4
0
2
-13
-5
1680
1400
Baixa
Bona
32
36
25
36
0.7
0.6
0.6
0.4
13-19h
-4
-2
1
2
-11
-4
1850
1500
Baixa
Bona
32
32
22
29
0.9
0.7
0.7
0.5
19-1h
-3
-1
-2
1
-9
-4
1684
1400
Baixa
Baixa
29
32
11
29
0.1
0.1
0.1
0.1
Diumenge 17
1-7h
-7
-4
-5
-2
-13
-5
1262
-
Bona
Bona
22
25
4
18
-
-
-
-
7-13h
-3
0
0
5
-6
1
2042
1700
Bona
Bona
14
22
7
14
0.5
0.5
0.5
0.3
13-19h
0
1
2
4
-4
1
2271
1900
Baixa
Bona
14
18
0
7
11
0.5
0.5
0.4
0.3
19-1h
-2
0
1
2
-6
1
2427
-
Baixa
Bona
18
22
4
11
-
-
-
-
Previsió a 8 dies
Temp. Cim
min (ºC)
max (ºC)
Temp. Base
min (ºC)
max (ºC)
Sens. Térm.
cim (ºC)
base (ºC)
ISO 0º
(m)
Cota Neu
(m)
Vent Cim
direcció
vel. (km/h)
ratxa (km/h)
Vent Base
direcció
vel. (km/h)
ratxa (km/h)
Precip. Cim
mm
Precip. Base
mm
Neu Cim
cm
Neu Base
cm
Dimecres 13
-3
2
-2
7
-7
-3
1929
1650
32
40
25
43
2
1.6
1.5
0.8
Dijous 14
-5
-1
-2
2
-12
-6
1742
1425
43
50
29
61
11.6
9.8
9.5
6.4
Divendres 15
-6
-4
-1
1
-14
-6
1628
1325
43
47
25
54
18.2
15.6
15.4
11.1
Dissabte 16
-6
-1
-2
2
-12
-6
1694
1400
36
40
25
43
8.6
7.2
7.2
5.5
Diumenge 17
-7
1
-5
5
-9
-2
2000
1607
22
25
7
18
1
1
0.9
0.6
Dilluns 18
-3
6
0
12
-4
2
2677
-
29
32
22
32
-
-
-
-
Dimarts 19
3
8
7
14
3
9
3136
2590
14
14
14
14
0.5
0.5
-
-
Dimecres 20
4
10
6
16
4
9
3546
-
14
14
14
18
-
-
-
-
Estat de Astún
Tancada
-/50.5km esquiables
---cm d'espessor
-Qualitat de la neu
Última actualització: 13/05/2026
Previsió meteorològica Candanchú
Temp. Cim
min (ºC)
max (ºC)
Temp. Base
min (ºC)
max (ºC)
Sens. Térm.
cim (ºC)
base (ºC)
ISO 0º
(m)
Cota Neu
(m)
Visibilitat
min
max
Vent Cim
direcció
vel. (km/h)
ratxa (km/h)
Vent Base
direcció
vel. (km/h)
ratxa (km/h)
Precip. Cim
mm
Precip. Base
mm
Neu Cim
cm
Neu Base
cm
Dimecres 13
1-7h
-1
1
1
2
-7
-4
1765
-
Baixa
Bona
40
47
29
58
-
-
-
-
7-13h
0
2
2
5
-6
-2
1958
1700
Baixa
Bona
40
47
29
58
0.2
0.2
0.1
0.1
13-19h
2
4
4
9
-2
2
2132
1800
Baixa
Bona
29
32
25
40
0.1
-
-
-
19-1h
1
3
1
3
-4
-3
1765
-
Baixa
Dolenta
32
36
22
36
-
-
-
-
Dijous 14
1-7h
-2
1
-3
2
-8
-6
1666
-
Baixa
Bona
43
47
22
50
-
-
-
-
7-13h
-4
-2
2
3
-12
-3
1897
1600
Baixa
Bona
47
50
29
54
1.2
1
1
0.6
13-19h
-5
-3
2
3
-12
-2
1897
1600
Baixa
Bona
36
43
22
43
2.3
1.9
1.9
1.2
19-1h
-6
-4
0
1
-14
-5
1680
1400
Dolenta
Bona
43
47
22
54
3
2.5
2.5
1.6
Divendres 15
1-7h
-6
-4
0
1
-14
-5
1650
1300
Baixa
Mitja
43
47
25
54
4.3
3.6
3.6
2.4
7-13h
-6
-4
0
2
-14
-5
1727
1400
Baixa
Bona
36
40
25
43
1.5
1.2
1.2
0.8
13-19h
-5
-4
0
2
-13
-5
1735
1400
Baixa
Bona
40
43
29
50
0.3
0.3
0.3
0.2
19-1h
-6
-6
0
0
-16
-6
1558
1300
Baixa
Baixa
43
47
29
54
0.9
0.7
0.7
0.5
Dissabte 16
1-7h
-6
-5
0
1
-15
-5
1556
1300
Baixa
Baixa
40
43
25
50
3.4
2.9
2.9
1.9
7-13h
-5
-4
0
2
-13
-5
1709
1300
Baixa
Bona
40
43
25
43
0.1
0.1
0.1
0.1
13-19h
-3
-3
2
3
-11
-2
1894
1600
Baixa
Bona
36
36
22
36
0.2
0.2
0.2
0.1
19-1h
-2
0
1
2
-8
-4
1709
-
Baixa
Bona
36
36
22
43
-
-
-
-
Diumenge 17
1-7h
-3
-2
-2
2
-10
-4
1727
-
Bona
Bona
29
32
14
29
-
-
-
-
7-13h
-1
0
4
6
-6
2
2152
1800
Bona
Bona
18
29
11
22
0.3
0.3
0.3
0.2
13-19h
0
2
6
8
-3
5
2389
2000
Bona
Bona
14
22
11
18
1
0.9
0.7
0.5
19-1h
-3
1
-1
4
-7
-1
2297
-
Bona
Bona
22
25
7
14
-
-
-
-
Previsió a 8 dies
Temp. Cim
min (ºC)
max (ºC)
Temp. Base
min (ºC)
max (ºC)
Sens. Térm.
cim (ºC)
base (ºC)
ISO 0º
(m)
Cota Neu
(m)
Vent Cim
direcció
vel. (km/h)
ratxa (km/h)
Vent Base
direcció
vel. (km/h)
ratxa (km/h)
Precip. Cim
mm
Precip. Base
mm
Neu Cim
cm
Neu Base
cm
Dimecres 13
-1
4
1
9
-5
0
1905
1625
40
47
29
58
0.3
0.2
0.1
0.1
Dijous 14
-6
1
-3
3
-11
-6
1785
1475
47
50
29
54
6.5
5.4
5.4
3.4
Divendres 15
-6
-4
0
2
-14
-5
1668
1350
43
47
29
54
7
5.8
5.8
3.9
Dissabte 16
-6
0
0
3
-11
-4
1717
1400
40
43
25
50
3.7
3.2
3.2
2.1
Diumenge 17
-3
2
-2
8
-7
-1
2141
1750
29
32
14
29
1.3
1.2
1
0.7
Dilluns 18
-4
5
2
14
-5
5
2670
2185
25
29
18
25
0.4
0.3
0.2
-
Dimarts 19
2
7
7
16
1
10
3136
2590
14
14
14
14
0.5
0.5
-
-
Dimecres 20
4
9
7
17
4
10
3546
-
14
14
14
18
-
-
-
-
Estat de Candanchú
Tancada
-/50.5km esquiables
---cm d'espessor
-Qualitat de la neu
Última actualització: 13/05/2026
Informació sobre el temps d'Astún-Candanchúen directe
Al cor del Pirineu Aragonès hi ha el conjunt esquiable de més de 100 quilòmetres de pistes d'Astún Candanchú. Hi trobem un total de 102 pistes abalisades de diferents nivells de dificultat i que s'estenen des d'una cota mínima a 1.530 metres i una màxima a 2.400 metres d'altitud. Com serà la previsió de neu a Astún-Candanxú els propers dies? Totes aquestes dades us ajudaran a triar les dates del vostre viatge i quina roba portar.
L'altitud de les pistes d'Astún-Candanchú és força elevada i són al nord dels Pirineus, ja a la frontera amb França. Una ubicació que afavoreix bones quantitats de neu durant la temporada d'esquí, que se sol perllongar de desembre fins a finals de març o abril.
Abans de viatjar a aquest conjunt d'estacions del Pirineu Aragonès, val la pena consultar la meteo d'Astún-Candanchú. Aquí podràs veure còmodament des de casa teva quines temperatures mínimes i màximes hi haurà a les pistes els propers dies a cada hora i als diferents sectors; també podràs descobrir quina sensació tèrmica hi haurà, on se situa la cota de neu i quins gruixos trobaràs. Igualment, és important saber si farà vent i quina velocitat i direcció tindrà, així com si es preveuen precipitacions en les properes hores a les pistes.
Normalment, les temperatures més baixes d'Astún-Candanchú són entre el desembre i el febrer: al desembre hi ha una mitjana de dies amb gelades de 18.4; al gener, 20.9; i al febrer, 19.2. Quan més sol nevar és al gener i febrer, ja que els dos mesos registren una mitjana de 7 dies en què cauen flocs, així que aquesta és la millor època per anar a esquiar Astún-Candanchú i tenir bons gruixos a les pistes i una agradable neu pols.

